Figurki Funko POP "Twin Peaks" - Laura Palmer, Leland Palmer, Log Lady | Moja kolekcja

Figurki Funko POP zyskują na popularności na całym świecie,  i co mnie najbardziej cieszy zaczynają być popularne w Polsce. Nie mogę się jeszcze pochwalić dużą kolekcją tych winylowych figurek ze świata popkultury, ale mogę się pochwalić tym że ciągle się powiększa i zamierzam ją mocno rozbudować.

Chciałbym dzisiaj rzucić trochę światła na trzy figurki Funko POP z serialu "Twin Peaks", które są w mojej kolekcji. Kiedy tylko zobaczyłem, których bohaterów serialu zmienione w winylowe postacie, od razu wiedziałem że muszę mieć Laure Palmer. Nie chcę nawet wnikać w to, dlaczego tak bardzo pragnąłem figurkę przedstawiającą nagą zamordowaną i zgwałconą Laure Palmer zawiniętą w plastikowy worek z fioletowymi ustami. Może dlatego, że na samym początku pierwszego odcinka serialu "Twin Peaks" Peter Martell (Jack Nance) odkrywa wyrzucone na kamienisty brzeg rzeki ciało Laury Palmer (Sheryl Lee)? Mam nadzieję, że tylko dlatego.

Trzy sezonu serialu Twin Peaks (1991 - 2017)

Pierwszy odcinek serialu "Twin Peaks" został wyemitowany 8 Kwietnia 1990 roku przez stację ABC. Pierwszy sezon liczył sobie 8 odcinków, a drugi, którego emisję zaczęto jeszcze w tym samym roku miał 22 odcinki. Później powstał film "Twin Peaks: Fire Walk With Me" (1992), który opowiada o tym, co działo się z Laurą Palmer zanim została brutalnie zabita.

"I’ll see you again in 25 years"

Kiedy w finałowym odcinku drugiego sezonu Agent Dale Cooper wchodzi do Czerwonego Pokoju, Laura Palmer mówi mu, że zobaczą się ponownie za 25 lat. I tak właśnie się stało. W 2017 roku stacja Showtime wyemitowała 18 odcinków trzeciego sezonu serialu "Twin Peaks", w którym wystąpiła większość ogryginalnej obsady.  Twórcami serialu są David Lynch i Mark Frost.

Uwielbiam ten serial za ogromną ilość wyjątkowych, dających się lubić i nie dających się zapomnieć postaci, których nawet nie będę tutaj wymieniał. Uwielbiam "Twin Peaks" za klimat wiecznego niepokoju, za kryjącą się za każdym drzewem tajemnicę i poczucie humoru. No i ta muzyka, którą skomponował Angelo Badalamenti!

Pierwsze dwa sezony oglądałem już co najmniej po trzy razy i na pewno będę do "Twin Peaks" regularnie wracał. Dlatego też nie mogłem się powstrzymać, żeby mieć kilka figurek Funko POP z tego serialu. I chociaż najbardziej chciałem mieć martwą Laurę, to pierwszą figurkę,  którą kupiłem z serialu Twin Peak była...

Twin Peak | The Log Lady | Kobieta z Pieńkiem | Funko POP 451

"One day my log will have something to say about this. My log saw something that night."

Figurkę Kobiety z Pieńkiem kupiłem jako pierwszą dlatego, że była przeceniona. Powód czysto ekonomiczny, ale wrażenia wspaniałe! Figurka jest genialna! Najbardziej podobają mi się charakterystyczne okulary w czerwonych okrągłych oprawkach i pieniek, który widział coś tamtej nocy. Do tego wykonany ze szczegółami strój Kobiety z Pieńkiem robi wrażenie.

Kobietę z Pieńkiem w serialu "Twin Peaks" zagrała Catherine Coulson - była postacią tajemniczą i na maksa interesującą. Udało jej się nagrać wszystkie sceny do trzeciego sezony "Twin Peak", który wyemitowała telewizja SHOWTIME w 2017 roku. Zmarła 28 Września 2015 roku.

Funko Pop Twin Peaks 451 - The Log Lady | Zjadacz Filmów

Funko Pop Twin Peaks 451 - KObieta z Pieńkiem | Zjadacz Filmów

Skoro wiedziałem, że prędzej czy później będę miał figurkę Laury Palmer, nie mogłem nie skorzystać z kolejnej przeceny jaką znalazłem na popka ojca Laury - Leleanda Palmera.

Twin Peak | Leland Palmer | Funko POP 452

"Through the darkness of future past, the magician longs to see, one chants out between two worlds, fire walk with me!"

Figurka Funko POP Lelanda Palmera w tej wersji nie odpowie na pytanie "Kto Zabił Laure Palmer?", ale jej opis już tak. Więc jeśli nie oglądaliście jeszcze serialu "Twin Peaks", to odradzam dalsze czytanie.

Wiadomo, że Laure Palmer zabił seryjny morderca BOB, który tym razem opętał jej ojca - Lelanda Palmera. Po tym, jak zabił Jacquesa Renault, następnego dnia obudził się z całymi siwymi włosami - nastąpiła kompletna metamorfoza postaci. Swoje prawdziwe szalone opętane oblicze Leland ujawnia, kiedy zostaje zatrzymany za zabójstwo Laury Palmer i zamknięty w pokoju na komisariacie. Ta jego najstraszniejsza wersja jest własnie przemieniona w figurkę Funko POP i wygląda wspaniale!

Białe włosy i oczy robią piorunujące wrażenie, do tego garniutur i białe rękawiczki zwiastują nadchodzącą tragedie. Genialnie wykonana figurka, która w parze z laurą Palmer idealnie nadaje się do robienia zdjęć.


Funko Pop Twin Peaks 452 - Leland Palmer | Zjadacz Filmów

Funko Pop Twin Peaks 452 - Leland Palmer | Zjadacz Filmów


Twin Peak | Laura Palmer | Funko POP 4547

Razem z figurką Szalonego Lelanda zamówiłem do kompletu wymarzoną Laurę Palmer. To jest zdecydowanie najciekawsza i najbardziej niepokojąca figurka w moim pokoju. Ale jak wspaniale jest wykonana! Nagie zwłoki młodej Laury są oczywiście zawinięte w przezroczysty plastikowy worek, a na bladej martwej twarzy malują się fioletowe usta.

Figurka jest w komplecie z podstawką, na której można wyeksponować winylowe zwłoki Laury Palmer, oraz ze zdjęciem kamienistego brzegu w formie pocztówki.


 Funko Pop Twin Peaks 447 - Laura Palmer | Zjadacz Filmów

 Funko Pop Twin Peaks 447 - Laura Palmer | Zjadacz Filmów

Zdecydowanie chciałbym uzbierać całą kolekcję "Twin Peaks" Funko POP. W pierwszej kolejności muszę mieć figurkę Killer Boba (Frank Silva) i Agenta Coopera (Kyle MacLachlan). Następnie Audrey Horne (Sherilyn Fenn) i Giganta (Carley Strucken). I wtedy będę naprawdę szczęśliwy przez chwilę.

 Funko Pop Twin Peaks 447 - Laura Palmer | Zjadacz Filmów

Uwielbiam robić zdjęcia figurkom - na Instagramie mam konto, gdzie fotografuje tylko figurki LEGO @bornnraisedondeathstar. Figurki Funko POP są tak samo kuszące, jak LEGO - świetnie nadają się do fotografowania. I skoro już wyciągnąłem je z pudełka, żeby móc na blogu zamieścić kilka zdjęć, pokusiłem się o coś więcej - efekty możecie Zobaczyć poniżej. 

Smacznego!

Figurka Funko POP Leland Palmer Twin Peaks | Zjadacz Filmów

Figurka Funko POP Leland Palmer, Laura Palmer - Twin Peaks | Zjadacz Filmów

Figurka Funko POP Laura Palmer - Twin Peaks | Zjadacz Filmów


Figurka Funko POP Laura Palmer - Twin Peaks | Zjadacz FilmówKomentarze

Popularne posty z tego bloga

"Falling Down / Upadek" (1993) Czyli Michael Douglas Bierze Sprawy w Swoje Ręce | Recenzja Filmu

"Borgman" (2013) Czyli Holenderskie Kino Niepokoju | Recenzja Filmu

Dlaczego "Geneza Planety Małp" (2011) to taki kiepski film | Recenzja Filmu